Kiek kainuoja skyrybos bendru sutarimu?

Skyrybos bendru sutarimu yra dažniausiai praktikoje pasitaikantis santuokos nutraukimo būdas. Tai lemia keletas priežasčių. Pirmiausia, palyginus su kitais santuokos nutraukimo būdais, šis skyrybų procesas yra greitas. Kita ne mažiau svarbi priežastis, lemianti tokių skyrybų populiarumą, yra kaina – nutraukti santuoką bendru sutarimu yra pigiausia. Šiame straipsnyje pateikiame informaciją apie tai, kiek kainuoja skyrybos bendru sutarimu ir nuo kokių aplinkybių priklauso tokių skyrybų kaina.

Vieną didžiausių skyrybų kainos sudedamųjų dalių sudaro advokatų paslaugos ir jei santuoka nutraukiama ne teisme, o notarų biure – notaro paslaugos. Natūralu, kad kuo advokatui tenka mažiau skirti laiko skyrybų bylai, tuo ir skyrybų kaina yra mažesnė. Santuokos nutraukimas bendru sutarimu pasižymi tuo, jog šis skyrybų procesas yra pakankamai greitas – tereikia gauti iš įvairių institucijų privalomus išrašus ir pažymas, pranešti kreditoriams ir pateikti teismui prašymą nutraukti santuoką kartu su sutuoktinių sudaryta sutartimi dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių. Teismas išnagrinėja sutuoktinių prašymą ir priima sprendimą nutraukti santuoką per 30 dienų nuo prašymo gavimo dienos. Taigi, santuokos nutraukimas bendru sutarimu yra pakankamai greitas ir nereikalaujantis daug advokato laiko.

Skyrybų bendru sutarimu kaina priklauso nuo keletos esminių aplinkybių. Pirmiausia – tai ar sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų. Tuo atveju, jei sutuoktiniai nepilnamečių vaikų neturi, skyrybų advokatų parengti dokumentai pateikiami tvirtinti notarui. Taigi, santuoką nutraukiant notarine tvarka be advokato paslaugų, reikės patirti išlaidų notaro paslaugoms. Taip pat kainą įtakoja sutuoktinių turtas. Svarbus šio turto ne tik teisinis režimas (ar turtas yra asmeninė vieno iš sutuoktinių nuosavybė ar bendra jungtinė sutuoktinių nuosavybė), tačiau ir kitos aplinkybės, pavyzdžiui, turto buvimo vieta (turtas yra Lietuvoje ar užsienyje), turto apribojimai (pavyzdžiui, hipoteka) ir kita. Kita svarbi aplinkybė, lemianti skyrybų kainą, yra finansiniai sutuoktinių įsipareigojimai, jų pobūdis, užtikrinimo priemonės (pavyzdžiui, hipoteka, laidavimas), kreditoriai ir jų kiekis.

Atvejais, kuomet sutuoktiniai neturi bendro turto, finansinių įsipareigojimų, vaikų, tokios santuokos nutraukimas bendru sutarimu kainuoja nuo 80 EUR iki 150 EUR. Kai sutuoktiniai turi nekilnojamojo turto Lietuvoje, santuokoje yra susilaukę vaikų, taip pat turi finansinių įsipareigojimų kreditoriams, skyrybų bendru sutarimu kaina svyruoja nuo 300 EUR iki 500 EUR. Tuo tarpu jeigu sutuoktinių turtas yra užsienyje, sutuoktiniai turi pradelstų finansinių įsipareigojimų, daug kreditorių ir egzistuoja kitos panašios aplinkybės, lemiančios sutuoktinių teisinio santykio ir bylos sudėtingumą, skyrybų bendru sutarimu kaina yra nuo 500 EUR.

Verta atkreipti dėmesį, kad standartinių situacijų praktikoje būna mažai, todėl norėdami sužinoti kiek kainuotų jūsų skyrybos bendru sutuoktinių sutarimu, kviečiame registruotis nemokamai pirmajai konsultacijai, kurios metu advokatas galės įvertinti visas reikšmingas aplinkybes bei pateikti jums individualų pasiūlymą.

Leiskite padėti spręsti klausimus, kuriais nesutariate su sutuoktiniu. Visuomet pasiūlysime tinkamą ir gerą sprendimo variantą bei atsakysime į rūpimus klausimus.