Kiek kainuoja skyrybos Lietuvoje?

Apie tai kiek kainuoja skyrybos Lietuvoje, kaip kito skyrybų paslaugų kainos per pastaruosius 10 metų, ar skiriasi skyrybų kaina Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir regionuose, ar teikiamos skyrybų išsimokėtinai paslaugos komentuoja beveik 20 metų šioje srityje dirbantis advokatas dr. Darius Sauliūnas.

Nuo ko priklauso skyrybų kaina Lietuvoje?

Skyrybų kaina priklauso nuo daugelio aplinkybių, tokių kaip vaikai, bendras turtas, jo sudėtis ir buvimo vieta, kreditoriai, skolos ir pan. Jeigu santuoka nutraukiama bendru sutarimu, skyrybų kaina gali svyruoti nuo 80 EUR iki 500 EUR. Jeigu sutuoktiniams nepavyksta susitarti dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, skyrybų bylos biudžetas gali siekti ir 20 000 EUR.

Kaip kito skyrybų paslaugų kainos Lietuvoje per pastaruosius 10 metų?

Kaip ir kituose paslaugų sektoriuose, taip ir skyrybų paslaugų rinkoje pastebimas kainų augimas. Skyrybų paslaugų kaina per paskutinius 10 metų išaugo 3-4 kartus. Toks kainų augimas, pirmiausia, yra susijęs su infliacija. Augančią skyrybų paslaugų kainą taip pat lemia ir išaugusios išlaidos – prieš 10 metų įvairios pažymos ir išrašai, reikalingi santuokos nutraukimo bylai, kainuodavo pigiau nei dabar, be to, atsiranda vis naujų reikalavimų pateikti papildomus dokumentus. Žiūrint į perspektyvą, paslaugų kaina dar gali augti, tačiau pastaruoju metu kainos išlieka stabilios. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo 2023-01-01 sutuoktiniai, kurie neturi nepilnamečių vaikų santuoką privalo nutraukti notarine tvarka, dėl ko patiria papildomų išlaidų notariniams veiksmams.

Kaip skiriasi skyrybų kaina Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir regionuose?

Vilniuje skyrybų paslaugų kainos tikriausiai yra didžiausios, tuo tarpu Kaune ir Klaipėdoje kainos yra apie 20 proc. mažesnės. Kokios yra skyrybų paslaugų kainos regionuose sunku komentuoti, kadangi mūsų advokatų kontora įsikūrusi Vilniuje. Tačiau galima spėti, kad regionuose skyrybų kaina gali būti mažesnė atsižvelgiant į mažesnes klientų pajamas. Nepaisant to, kad ten gali būti pigiau, svarbiausia šiame darbe yra pasitikėjimas ir kokybės standartai. Ne mažiau svarbu yra specializacija. Jeigu advokatas dirba tik su, pavyzdžiui, baudžiamosiomis bylomis ar tik su komerciniais sandoriais, į jį kreiptis su skyrybų byla nėra geras sprendimas. Advokatas turi turėti patirties skyrybų bylose, nes jose yra tam tikros specifikos, niuansų, kuriuos žino advokatai, dirbantys šioje srityje. Todėl rekomenduotina ieškoti specializuoto skyrybų advokato.

Ar rinkoje teikiamos skyrybų „išsimokėtinai“ paslaugos?

Neteko girdėti, kad praktikoje tokios paslaugos būtų teikiamos. Jeigu santuoka yra nutraukiama bendru sutarimu, skyrybų kaina nėra didelė, todėl tokia paslauga apskritai nėra aktuali. Kitais atvejais, pavyzdžiui, kai teikiamas ieškinys dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, tokia teorinė galimybė yra. Jeigu tarp kliento ir advokato yra pasitikėjimas, susitarimas dėl mokėjimo išdėstymo gali būti rastas. Kitą vertus, kai toks procesas trunka ilgai (2-3 metus), o klientui periodiškai rašomos sąskaitos už advokato faktiškai suteiktas paslaugas, tai toks “išsimokėjimo” modelis jau savaime yra taikomas praktikoje. Jeigu advokatas reikalauja iš anksto visų pinigų už bylą, tai klientas visada gali pasvarstyti, ar jam nevertėtų pasiieškoti advokato, kuris taiko kitokį, gal labiau klientui priimtiną apmokėjimo už jo paslaugas modelį. 

Leiskite padėti spręsti klausimus, kuriais nesutariate su sutuoktiniu. Visuomet pasiūlysime tinkamą ir gerą sprendimo variantą bei atsakysime į rūpimus klausimus.