Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek kainuoja skyrybos?

Nuo 90 €.

Gyvename užsienyje. Ar galime nutraukti santuoką skyrybos.lt kontoroje?

Taip, galite.

Kam skirta skyrybos.lt pagalba?

Visiems, norintiems nutraukti santuoką:

 • kas taupo pinigus
 • kas taupo laiką
 • kas taupo nervus
 • kas gyvena Lietuvoje
 • kas gyvena užsienyje
 • kas nenori bendrauti su sutuoktiniu
 • kas negali bendrauti su sutuoktiniu
 • kas nenori nervinės įtampos teisme
 • kas negali dalyvauti teismo posėdyje
 • kas nori konfidencialumo
 • kas nori gauti į rankas teismo sprendimą
 • kai santuoka buvo sudaryta Lietuvoje ar užsienyje
 • kai santuoka buvo sudaryta tarp
  • Lietuvos piliečių
  • Lietuvos piliečio ir užsieniečio
  • asmenų be pilietybės, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje
  • užsieniečių, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje

Kiek kainuoja konsultacijos?

Konsultacijos nemokamos.

Esu išvykęs iš Lietuvos, noriu nutraukti santuoką. Ar galiu tikėtis teisinės pagalbos?

Taip. Mes teikiame visapusiškas teisines paslaugas.

Kiek laiko užtrunka skyrybos?

Skyrybos abiejų sutuoktinių bendru sutikimu užtrunka mėnesį laiko.

Kaip kilo specializuoto tinklalapio www.skyrybos.lt įkūrimo idėja?

Susiklostė daug įvairių aplinkybių: 2004 metais Lietuvai įstojus į ES, Lietuvos piliečiai pradėjo be didesnių suvaržymų keliauti po kitas šalis, todėl bendravimas internetu su teisininkais tapo neišvengiamas. Sutuoktiniams, nutarusiems išsituokti, tenka ne vieną kartą apsilankyti advokato biure ir, nutraukiant santuoką bendru abiejų sutuoktinių sutarimu, – suderinti tarpusavyje turto padalijimo, bendrai jungtinei nuosavybei priklausančio turto, asmeninio turto ir skolų balanso sudarymo klausimus, vaikų išlaikymo dydžio ir formos klausimus. Būnant skirtingose valstybėse tokia praktika buvo sunkiai įmanoma, todėl skyrybos internetu emigrantams dažnai likdavo vienintelė išeitis.

Žinodami, kad daugeliui sutuoktinių santuokos iširimo metu būna apskritai nelengvas laikotarpis, nusprendėme pasiūlyti visapusišką paslaugų paketą: atliekame už abu sutuoktinius visas santuokos nutraukimo procedūras iki pat ištuokos dokumentų įteikimo į rankas.

Kas labiausiai rūpi Anglijoje gyvenantiems lietuviams, norintiems nutraukti santuoką?

Dažniausiai klausiama, ar tuo tikslu reikės grįžti į Lietuvą, per kiek laiko bus nutraukta santuoka ir kiek kainuos skyrybos. Dažniausiai atsakau labai paprastai: grįžti į Lietuvą tikrai nereikės, užtruksime apie mėnesį, o kainuos po 170 svarų (200 Eur) kiekvienam sutuoktiniui.

Ar visada sutuoktiniai sutinka nutraukti santuoką bendru sutikimu?

99 procentai sutuoktinių, kurie yra mūsų klientai, nutraukia santuoką bendru sutikimu. Kartais reikia įdėti daug pastangų, kol randame sutuoktinį ir pasiekiame bendrą sutuoktinių susitarimą. Tenka ilgai aiškinti, kad tokiu būdu nutraukdami santuoką mes stengiamės taupyti savo klientų pinigus, t. y., taip paruošti jų procesinius dokumentus, kad jiems nereikėtų mokėti žyminio mokesčio, kuris sudaro apie 3 procentus nuo dalinamo turto vertės. Be to, nutraukiant santuoką bendru sutikimu, mes savo klientams galime užtikrinti, kad jų santuoka bus nutraukta labai greitai.

Ar galima nutraukti santuoką, jei sutuoktinis – užsienio valstybės pilietis – išvyko į savo šalį ir taip tiesiog prapuolė?

Jeigu toks sutuoktinis nerandamas, santuoka būna nutraukiama dėl palikusio šeimą sutuoktinio kaltės. Teisme jo teises gina teismo paskirtas kuratorius – ieškovo apmokamas advokatas.

Kokiose šalyse gyvena skyrybos.lt klientai?

Be abejo, daugiausia mūsų klientų gyvena Lietuvoje, Anglijoje ir Airijoje. Paskui seka Ispanija, Norvegija, Švedija, mažiau – Italijoje, Vokietijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje, bet pasitaikė ir Kinijoje, Nepale, Nigerijoje, Libane, Pakistane, Islandijoje, Rusijoje.

Ar užsienio šalių piliečiai taip pat gali pasinaudoti skyrybos.lt teikiamomis paslaugomis?

Žinoma. Užsieniečiams santuokos nutraukimo įrašą licencijuotame vertimų biure išverčiame į jų pageidaujamą kalbą. Dokumentą patvirtiname pas notarą – uždedame apostilę.

Tokie dokumentai galioja visose užsienio šalyse ir jie įrodo, kad užsienietis yra teisėtai išsituokęs Lietuvoje.

Ar būna tokių atvejų, kad sutaikote susipykusius sutuoktinius?

Kartais. Ir tokie atvejai mūsų darbe yra didelis džiaugsmas. Papasakosiu vieną neseną atvejį. Į biurą atėjo trise: jauni, gražūs tėveliai ir daili trejų metukų dukrytė. Kadangi stengiamės laikytis principo – apginti silpniausią, t. y. vaiko teisę gyventi šeimoje kartu su tėvu ir motina, tai aš ir uždaviau tėveliams klausimą: kokia yra skyrybų priežastis? Ir gavau atsakymą: meilė baigėsi. Nepraleidau progos paklausti, ar jie žino, kad meilės euforija, kuri pagal įvairius mokslininkų atliktus tyrimus tarp įsimylėjusių porų tęsiasi apie trejus metus, visada baigiasi, o paskui sutuoktiniai patys privalo išmokti patenkinti vienas kito meilės poreikius: žmona turi jausti, kad vyras ja rūpinasi, ją supranta ir gerbia, yra jai atsidavęs ir užtikrina savo meilę, o vyras turi jausti, kad žmona jį vertina, pripažįsta ir gėrisi juo, kad yra jam palanki, pasitiki juo ir jį padrąsinti. Mes dar ilgai kalbėjomės, kas yra meilė ir kaip ji atsiranda iš sutuoktinių kasdienio kantraus rūpinimosi vienas kitu ir savo vaikais, kol pamačiau, kaip jų akyse suspindo ašaros. Jie man pasakė, kad dar viską apgalvos, tačiau jei vis tiek neras sprendimo, norės, kad aš sutvarkyčiau jų santuokos nutraukimo formalumus. Daugiau jie į mane nesikreipė, tik po kiek laiko paskambino ir paprašė priminti, koks autorius yra aprašęs šiuos santuokos išsaugojimo principus. Aš jiems priminiau: tai Džonas Grėjus (John Gray). Tikrai nustebsite skaitydami jo patarimus.