Kiek kainuoja skyrybos 2020 metais?

Skyrybų kaina – vienas aktualiausių klausimų, kurie kyla sutuoktiniams nusprendus nutraukti santuoką. Apie tai kiek kainuoja skyrybos 2020 metais, nuo ko priklauso skyrybų kaina, kokios paslaugos įeina į skyrybų kainą bei kitus klausimus atsako šeimos teisės specialistas, advokatas dr. Darius Sauliūnas.

Advokate, nuo ko priklauso skyrybų kaina?

Skyrybos nelygu skyryboms. Pasitaiko labai skirtingų situacijų. Jeigu pačiu paprasčiausiu atveju, kuomet sutuoktiniai neturi nei vaikų, nei bendro turto, sudaroma tipinė sutartis dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių. Tokių skyrybų kaina yra mažiausia ir svyruoja nuo 80 EUR iki 150 EUR. Tačiau tokių atvejų pasitaiko retai. Dažniausiai skyrybose pasitaikanti situacija yra kuomet sutuoktiniai jau turi ir vaikų, ir bendro turto, ir kreditorių. Šiuo atveju procesas yra šiek tiek ilgesnis ir sudėtingesnis, todėl ir skyrybų kaina yra nuo 300 EUR iki 500 EUR. Taip pat pasitaiko dar sudėtingesnių atvejų, kuomet sutuoktiniai turi daug ir įvairių kreditorių, pradelstų įsiskolinimų, vykdomųjų bylų pas antstolius, turimas turtas įkeistas hipoteka, vienas sutuoktinis laidavo už kito sutuoktinio prievoles, turtas yra užsienyje ir panašiai. Tokių skyrybų kainą sunku apibrėžti, nes nėra iš karto žinomos visos papildomos išlaidos, kurios gali būti patirtos proceso metu. Tokio pobūdžio skyrybų kaina prasideda nuo 500 EUR ir gali siekti 700-800 EUR.

Jeigu sutuoktiniai neranda bendro sutarimo dėl santuokos nutraukimo, vadinasi, santuoką vienas sutuoktinis sieks nutraukti ieškinio tvarka dėl kito sutuoktinio ar abiejų sutuoktinių kaltės. Tokios skyrybos yra brangiausios dėl kelių priežasčių. Pirma, tokio pobūdžio skyrybose turi būti mokamas žyminis mokestis, kuris sudaro 2-3 proc. nuo iš sutuoktinio prašomų priteisti sumų. Pavyzdžiui, jeigu sutuoktiniai turi butą už 100.000 EUR ir sutuoktinis reiškia reikalavimą priteisti pusę šio buto arba priteisti 50.000 EUR kompensaciją, jam tenka sumokėti 1300 EUR žyminio mokesčio. Antra, tokiose skyrybų bylose išlaidos advokatui taip pat būna didelės. Vien tik už ieškinio parengimą reikia sumokėti nuo 1000 EUR iki 2000 EUR, o ką jau kalbėti apie kitų procesinių dokumentų parengimą, atstovavimą mediacijos procese bei teismo posėdžiuose, kai advokatas taiko valandinį įkainį. Tokios skyrybos abiems sutuoktiniams gali kainuoti po 5000 – 10.000 EUR. Atsižvelgiant į tai, visuomet rekomenduojame santuoką nutraukti bendru sutarimu. Galima pajuokauti, kad jeigu sutuoktiniai galėjo susitarti susituokti, tai turėtų galėti susitarti ir išsituokti.

Iš ko susideda skyrybų kaina?

Į fiksuotą skyrybų kainą (kuomet santuoka nutraukiama bendru sutarimu, ji, kaip minėta, priklausomai nuo sudėtingumo svyruoja nuo 80 iki 500 Eur) turi būti jau iš anksto įskaičiuojamos ir visos išlaidos už įvairių išrašų bei pažymų gavimą iš Nekilnojamojo turto registro, Gyventojų registro, VĮ „Regitra“ ir kitų institucijų, bei advokato paslaugos, į kurias įeina procesinių dokumentų parengimas ir pateikimas teismui, atstovavimas teisme, teismo sprendimo gavimas, ir, jeigu reikia, popierinio sprendimo nuorašo pateikimas klientui.

Kiek kainuoja skyrybos 2020 metais?

Skyrybų paslaugų rinkoje 2020 metais didelių pokyčių neįvyko. Kalbant apie tai, ar koronaviruso pandemija ir karantinas turėjo kažkokią įtaką skyrybų paslaugų kainai, kainų augimo ar mažėjimo nepastebima.

Leiskite padėti spręsti klausimus, kuriais nesutariate su sutuoktiniu. Visuomet pasiūlysime tinkamą ir gerą sprendimo variantą bei atsakysime į rūpimus klausimus.